KaaPon kauden päätöstä juhlittiin miesten edustusjoukkueen pelissä
Julkaistu: 24.10.2021 17.00

KaaPon kauden päätöstä juhlittiin miesten edustusjoukkueen pelissä

Kausi 2021 on ollut KaaPolle monenlaisten tapahtumien ja tunteiden kausi. Alkukautta leimasi vielä koronan aiheuttama epävarmuus tulevasta ja sen mukanaan tuomat erilaiset rajoitukset. Kun harjoitus- ja pelikausi saatiin kunnolla käyntiin, onkin seuran uutissivuilta saatu lukea monenlaisia menestystarinoita. KaaPolaisia pelaajia on kutsuttu mukaan alueleireille ja maajoukkuetapahtumiin ja seuran pelaajamäärä on kasvanut kauden mittaan. Syyskuussa ensimmäistä kertaa seuran historiassa saavutettiin tuhannen pelaajan rajapyykki!

Kauden 2021 päättäjäisiä vietetään joukkueiden kesken, joukkueiden omissa päättäjäisjuhlissa. Joukkueiden omissa päättäjäisissä jaetaan tsemppari-, harjoittelija- ja kehittyneimmän pelaajan palkinnot. Joukkuepalkintojen saajat julkistetaan, kun kaikki joukkueet ovat ehtineet viettää päättäjäisiään.

Kiertopalkinnot jaettiin miesten edustusjoukkueen pelissä sunnuntaina 24.10.2021. Seuran arvokkaimman palkinnon, Vuoden KaaPolaisen tittelin ja arvostetun Poikaluoman Poikien maljan, sai seuran pidetty espanjalaisvalmentaja Tomeu Mayol.

Kauden 2021 palkitut

Vellun veskarit maalivahtitsemppari: Konsta Saurén P11 (2010)

Vuoden maalivahti / Jorma Ruokonen -palkinto: Viljami Nurmio P13 (2008)

Vuoden tyttöpelaaja: Ada Liljeström (T18)

Vuoden poikapelaaja: Lauri Valli (P20)

Vuoden joukkue / Pauli Hollmén -palkinto: T13 (2008)

Vuoden toimihenkilöt:
Johanna Mäkirinta (T18)
Teemu Saarinen P10 (2011)
Anton Vaaranmaa (P20)
Janne Eskola P10 (2011)
Timo Larkela P10 (2011)

Vuoden valmentaja: Kim Danska

Vuoden KaaPolainen: Tomeu Mayol Quetglas

KaaPo onnittelee kaikkia palkittuja ja kiittää joukkueita, pelaajia, toimihenkilöitä ja pelaajien vanhempia sekä kumppaneitaan ja tukijoitaan hienosta kaudesta 2021!